середа, 6 квітня 2011 р.

Розширення для Google Chrome






Mail Checker (Перевірка пошти Gmail)
Shareaholic  (Розповсюдження інформації)
Twitter Extender (Апгрейд для  Твіттера)

Chromed Bird

(Розширення-Твіттера)

Facebook 
(Розширення Google Chrome)




Chrome / ПК / Android / iPhone

вівторок, 29 березня 2011 р.

Тренінг Ternopil New Media Consulting відвідав депутат тернопільської обласної ради.

25 березня в приміщенні КП ТЦДМІ ім. О. Довженка проводився тренінг Ternopil New Media Consulting. Було проведено тренінг на тему «Як створити блог? Його наповнення та дизайн.» Додатково тренера показали як ставити новини на блог та розповсюджувати їх в Інтернет мережі. Було продемонстровано як це практично працює та статистику деяких блогів. Також в наслідок великої зацікавленості учасників тренінгу, їх було детальніше ознайомлено з роботою із документами в он-лайн форматі google docs, особливостями та можливостя цієї програми.
Варто зауважити, що тренінги Ternopil New Media Consulting набирають популярності не тільки серед громадськості, а й серед представників місцевої влади. Зокрема, останній тренінг відвідав Володимир Бобко – депутат Тернопільської обласної ради. Це ще раз підтверджує актуальність знань про використання новітніх медіа.

Тренінг з використання google chrome та gmail

22 березня в приміщенні КП ТЦДМІ ім. О. Довженка відбувся черговий тренінг Ternopil New Media Consulting. На цьому занятті було розглянуто браузер. google chrome його унікальність та роботу з ним. Наступним кроком на тренінгу стало навчання з використання найбільш захищеної від спаму пошти google – gmail. Було показано роботу та особливості чату та додаткову фільтрацію від спаму. Також тренери пояснили, що ця пошта потрібна для інтеграції із іншими програмами google. Потім учасникам тренінгу були показані програми: google talk, що призначена для кращої роботи з поштою, та google reader, що дозволяє читати новини із сайтів через RSS (лінійку новин).

пʼятниця, 18 березня 2011 р.

Тренінг з використання Twitter.

17 березня в приміщенні КП ТЦДМІ ім. О. Довженка відбувся тренінг Ternopil New Media Consulting. На цьому занятті учасники мали змогу поглибити свої знання про соціальну мережу Twitter. Василь Ханас розповів про можливі способи використання цього сервісу громадськими діячами та журналістами у своїй діяльності. Також учасники дізналися про сленг Twitterа (основні терміни і поняття, які використовуються у цій соціальній мережі). Основний акцент на тренінгу було зроблено на виконанні практичних завдань. Таких як, створення власного акаунту у Twitterі та використання Twitter через SMS (http://t.liqpay.com/) та MMS (http://www.mobypicture.com/ , http://twitpic.com/).

середа, 16 березня 2011 р.

Відкрився «Ternopil New Media Consulting»

14 березня в приміщені ЦДМІ ім. О। Довженка відкрився «Ternopil New Media Consulting».
Вступне заняття провели тренери Іван Омелян, Назар Яворський та Василь Ханас. Вони ознайомили слухачів школи із різноманіттям соціальних мереж, їх структурою та поширеністю у сучасному світі. Основний акцент на першому занятті було зроблено на Twitteri, як одній із найоперативніших соціальних мереж. Учасники першого тренінгу мали змогу на практиці побачити мобільність цієї мережі. Іван Омелян – тренер з центру політичних студій та аналітики розповів про трансформацію сучасного світу завдяки швидкому розвитку соціальних мереж.
Організатори школи: Адаптаційний чоловічий центр у партнерстві з Фондом розвитку міста Тернополя ім. Володимира Лучаківського.

вівторок, 15 березня 2011 р.

субота, 12 березня 2011 р.

14 березня в приміщені ЦДМІ ім..О.Довженка планується відкриття «Ternopil New Media Consulting».

На сьогодні, все більшу популярність здобувають нові медіа. Вони, як відомо, більш доступніші для користувачів, оперативніші в подачі інформації, а також працюють на глобальному, у порівнянні з традиційними медіа, що суттєво змінює ситуацію для професійної діяльності журналіста та громадського діяча. Адже в Інтернет галузі діють зовсім інші засоби для ефективного поширення інформації. Тому «Тернопільський NewMediaConsulting» створено для того, щоб навчити використовувати ці інструменти всіх бажаючих працювати в сфері нових медіа. Навчальний план закладу складений так, щоб журналісти та громадські діячі могли дізнатися якомога більше про сервіси Google, сучасні соціальні мережі: Twitter, Facebook, LiveJournal, створення та використання Блогів та мобільних сервісів.
Наразі до школи соціальної журналістики «Тернопільський
NewMediaConsalting» зараховано близько шістдесяти слухачів. Через велику кількість бажаючих було створено три групи і для кожної з них розроблено свій графік навчання.
Організатори школи: Адаптаційний Чоловічий Центр у партнерстві з Фондом розвитку міста Тернополя ім.Володимира Лучаківського

четвер, 24 лютого 2011 р.

Незабаром в Тернополі в приміщенні ЦДМІ ім..О.Довженка відкриється школа соціальної журналістики «Ternopil New Media Consulting».

У двадцять першому столітті коли починають відживати такі медіа, як друковані ЗМІ, на їх місце приходять нові, незвідані ІНТЕРНЕТ-мережі, як основні носії, накопичувачі та розповсюджувачі інформації. Найбільш актуально темою для розвитку соціальної журналістики є Інтернет-блоги, як основні форми донесення інформації до людей, які намагаються якомога швидше отримувати будь яку інформацію та розповсюдити її. Тому і виникла ідея створення школи соціальної журналістики в Тернополі, яка зможе на професійному рівні підготувати журналістів та громадських діячів до роботи в інтернет просторі.
Гарантоване якісне навчання слухачів впливати на медійну галузь інтернету шляхом підвищення стандартів і конструктивної критики того, що відбувається в цій галузі. Метою створення такої школи є створення журналістів 2.0, які будуть продуктивно використовувати соціальні медіа.
Навчання за проектом спрямоване на залучення журналістів та громадських діячів до цифрових технологій в новітніх медіа. Навчальний план складений так, щоб слухачі могли дізнатися якомога більше про сучасні медіа і нові формати новин, як одну історію представити в різних медіа. Універсальність програми полягає в тому, що слухачі матимуть можливість не лише удосконалити свої знання і навики в традиційних для них медіа, але й працюватимуть в мультиплатформному середовищі, об'єднуючому традиційні і нові медіа в щось більше, що відповідає вимогам сучасності і запитам аудиторій.
Викладачі «Ternopil New Media Consulting» сприймають журналістику виключно як сферу практичної діяльності, і з деяким скепсисом сприймають теоретизування на відповідні теми. Відповідно, в курсах слухачам пропонується лише той обсяг теоретичних знань, без якого неможливо осмислене освоєння журналістської техніки в плані використання соціальних мереж. Обов'язковим етапом навчання є виконання практичних завдань, що в подальшому дозволить слухачам виробити певний набір професійних навичок в роботі з соціальними медіа.
Більш детальнішу інформацію можна побачити на http://tenmc.blogspot.com/. Набір до школи відбувається на конкурсній основі, реєстрація на навчання триває з 24 лютого по 8 березня на http://j.mp/REGIST

четвер, 17 лютого 2011 р.

Концепція

У XXI столітті починають втрачати свій вплив на суспільну свідомість друковані ЗМІ, які у порівнянні із новими медіа є менш мобільними. На сьогодні, все більшу популярність здобувають нові медіа, які мають кілька суттєвих переваг у порівнянні із традиційними медіа, а саме більш доступні для користувачів, оперативніші, глобальні. Така ситуація ставить нові завдання для професійної діяльності журналіста, який звик працювати із друкованими ЗМІ чи на телебаченні, адже в медійній галузі Інтернету потрібно використовувати інші інструменти для ефективного поширення інформації. Тому відкриття школи соціальної журналістики сприятиме набуттю нових знань, вмінь та навиків у використанні нових медіа у діяльності журналіста.
Мета створення школи: ознайомити журналістів та громадських діячів із різновидами нових медіа та навчити використовувати їх у своїй діяльності.
Завдання школи:
1) ознайомити слухачів школи соціальної журналістики із різновидами нових медіа;
2) навчити створювати та використовувати Блоги (Блог це авторський твір, веб-сайт, головний зміст якого — записи, зображення чи мультимедіа, що регулярно додаються). За допомогою блогів можна висвітлювати події в Інтернет, наприклад:
Blogger(Wordpress)
Livejournal
3) Навчити використовувати Мікро-блогінг Твіттер (Це комунікатор, соціальної мережі необмеженний світовим та Інтернет простором. Він один із сервісів найшвидшого розповсюдження інформації.
4) Навчити використовувати Facebookа у професійній діяльності. (Facebook - найбільша у світі соціальна мережа, створена в 2004 році і керована компанією Facebook Inc. Навесні 2010 року кількість користувачів Facebook досягло 470 млн. чоловік, усього лише за рік обсяг аудиторії FaceBook подвоївся. Батьківщина цієї соціальної мережі – США)
5) Пояснити, як представленні медіа ресурси взаємодіють між собою (Гаджети, прив’язки)
6) Розкрити секрети та додаткові функції соціальних мереж (Програми та їх пояснення)
7) Навчити використовувати соціальні мережі за допомогою телефону.
8) Навчити отримувати найсвіжішу інформацію про події, які відбувається просто зараз;
9) Розвинути вміння проводити у реальному часі он-лайн-трансляцій з публічних акцій, засідань органів влади та судів, місць надзвичайних подій, виборів та інші;
10) Навчити спостерігати за публікаціями передових медіа та конкуруючих видань;
11) Навчити знаходити гарячі теми, очевидців та учасників подій;
12) Розвинути вміння швидко уточнювати потрібну інформацію;
13) Розвинути вміння поширювати прохання про допомогу у професійній діяльності;
14) Навчити просувати свої онлайн-видання і блоги (розширювати аудиторію).
Очікувані результати:
Буде створена група журналістів, яка в майбутньому співпрацюватиме та комунікуватиме в соціальних мережах та мікроблогах. Можливе народження п`ятнадцяти соціальних журналістів, які на момент закінчення школи матимуть в своєму запасі та Інтернет просторі:
30 постів в блогах
80 постів в мікроблогах
15 постів в Фейсбуці
Про проект СМК дізнаються користувачі соціальних мереж всієї України та партнери закордоном.
Методи навчання: навчання проводитиметься у формі тренінгів.
Навчання за проектом спрямоване на залучення журналістів до цифрових технологій в новітніх медіа. Навчальний план складений так, щоб журналісти та громадські діячі могли дізнатися якомога більше про сучасні медіа, нові формати новин та як одну, і ту ж подію можна подати в різних медіа. Універсальність навчальної програми полягає в тому, що слухачі матимуть можливість не лише удосконалити свої знання і навики в традиційному для них медіа, але працюватимуть в мультиплатформному середовищі, об'єднуючому традиційні і нові медіа, що відповідає вимогам часу і запитам аудиторій.
Викладачі нашої школи переконані, що журналістика є сферою практичної діяльності, і з деяким скепсисом сприймають теоретизування на відповідні теми. Відповідно, в наших курсах слухачам пропонується лише той обсяг теоретичних знань, без якого неможливо осмислене освоєння журналістської техніки в плані використання соціальних мереж. Обов'язковим етапом навчання є виконання практичних завдань. Всі роботи слухачів протягом всього періоду навчання індивідуально рецензуються викладачами, що дозволяє до закінчення курсу не тільки отримати уявлення про практичну роботу, а й виробити певний набір професійних навичок.
Структура навчального процесу:
- Ознайомленні із функціональністю соціальних мереж
- Регулярності тренінгу по вивченню СМ.
- Польових умовах намагатися отримати цікавинки Д/З
- Здачі підсумкових тестів на професійну придатність соціального журналіста.
- Видачі сертифікатів про закінчення школи.

Тренінги проводитимуться з таких тем:
1) Навіщо Використовують СМ? :
2) «Блогер - хто він?» Як створити блог, пост?
3) LiveJournal (LJ) (Живий журнал) — один із найпопулярніших блоґ-сервісів у світі.
4) «Твіттер» -- основні положення використання та організації.
5) Мобільні програми для Твіттера та інших соціальних мереж.
6) Facebook – одна з найбільших соціальних мереж.
7) Як усі медіа ресурси взаємодіють між собою (Гаджети, прив’язки)
8) Польові умови, як використати твіттер з максимальною користю.
9) Google Chrome і його секрети.
10) Здача підсумкових тестів. Нагорода найактивніших учасників